• Навчання за освітньо-професійною програмою: "Облік і оподаткування"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Фінанси, банківська справа та страхування"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Економіка"

Математична Україна: заходи до 100-річчя від дня народження академіка Івана Ляшка

Друк
PDF

           Кожна епоха світової історії має свої видатні постаті та наукові здобутки. Справжньою гордістю нашої країни є науковці, які своїми відкриттями збагатили скарбницю світових досягнень.

Українська наукова спільнота 9 вересня 2022 року відзначає 100-річчя від дня народження провідного фахівця в галузі прикладної та обчислювальної математики, академіка Івана Ляшка, який народився і виріс на Лубенщині, в мальовничому селі Мацківці. Вся наукова діяльність видатного математика проходила в Києві, проте ми з глибокою повагою називаємо вченого своїм земляком та цінуємо його досягнення в різних галузях науки і техніки.

  

Іван Ляшко – вчений широкого профілю, теоретичні результати його праць застосовувались при дослідженні проблем різних галузей народного господарства. Академік Національної академії наук України, Заслужений діяч науки України, лауреат державних премій, а ще – непересічна особистість, мудрий наставник для студентів, які продовжили науковий шлях вченого. Його зусиллями у Київському університеті ім. Шевченка створено факультет кібернетики, якому не було аналогів у світі.

 

Студенти 11 та 12 груп нашого коледжу мали можливість долучитися до заходів з нагоди ювілею видатного вченого, взявши участь у творчому проєкті «Математична Україна». Дослідники історії математики презентували здобутки відомих представників математичної галузі, життєвий і науковий шлях яких пов’язаний з Україною. Важливо пам’ятати ці славетні імена, адже сучасні дослідження (і не лише в математиці) ґрунтуються на результатах творчого наукового пошуку багатьох поколінь вчених.

Полтавська обл., м. Лубни,

вул. Я. Мудрого, 23/1

 

 

(05361) 77-535 - директор
(05361) 72-600 - приймальня
(05361) 72-605 - бухгалтерія
(05361) 71-870 - гуртожиток

 

lubnyfekpdaa@gmail.com