• Навчання за освітньо-професійною програмою: "Облік і оподаткування"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Фінанси, банківська справа та страхування"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Економіка"

Останні новини

Слідами Нестора Літописця

Друк
PDF

 

Протягом тижня із 4 до 8 листопада у коледжі відбулися заходи, приурочені Дню української писемності, що відзначають 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Свято започатоване 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

Тож у понеділок викладач української мови та літератури Аліна Сергіївна Юрченко провела загальну виховну годину, на якій розповіла студентам про виникнення цього свята та про основні етапи розвитку української мови.

 

У четвер у коледжі був проведений І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. 8 учасників ІІ курсу вправлялися у завданнях з орфографії, синтаксису та пунктуації. За результатами конкурсу набрала найбільшу кількість балів та здобула І місце Ілляшенко Наталія, студентка 21 групи, ІІ місце завоювала Кулик Ліна, 29 група, ІІІ місце дісталось Запорожець Яні, студентці 20/22 групи. Тож тепер дівчата готуються до обласного етапу, а ми бажаємо їм удачі.

А у п’ятницю у коледжі студенти та викладачі писали вже ХІХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Родзинкою цьогорічного диктанту була можливість перевірити свій рівень володіння українською мовою відразу після його написання. І хоч ми знаємо, що ще треба багато працювати на шляху до оволодіння мовними нормами, та все ж ми справилися!

Аліна Юрченко,

викладач української мови та літератури

Шлях до науки: здобутки, проблеми і перспективи очима молоді

Друк
PDF

  

У рамках студентського інтелектуального форуму «Сучасні проблеми бухгалтерського обліку та фінансів: шляхи вирішення очима молоді» у Полтаві вперше зустрілися коледжі та Факультет обліку та фінансів Полтавської державної аграрної академії. Метою проведення заходу стало узагальнення позитивного теоретичного практичного досвіду, набутого здобувачами вищої освіти факультету обліку та фінансів і коледжів під час наукових досліджень у рамках спеціальностей та навчальних дисциплін.

  

Студентів коледжів радісно зустрічав факультет обліку та фінансів. З вітальним словом звернулася Дорогань-Писаренко Л.О. – к.е.н., доцент, декан факультету обліку та фінансів  та Зоря О.П. – к.е.н., доцент, заступник декана факультету обліку та фінансів з наукової роботи. У рамках розширеного засідання студентського наукового товариства присутні студенти заслухали змістовні доповіді на цікаві теми. За підсумками студентського наукового форуму видано збірник матеріалів та здобувачі вищої освіти отримали сертифікати.

 

 

Емоційне піднесення здобувачі вищої освіти отримали під час участі у інтелектуально-розважальній грі «Брейн-ринг». 

Провели оглядову екскурсію «Стежками академії».

Катерина Кухта, к.е.н., викладач

 обліково-фінансових дисциплін 

Крок за кроком до підприємництва

Друк
PDF

 

Інвестиції в знання

дають найбільший прибуток

(Б. Франклін)

Крок за кроком до підприємництва

 

У рамках тижня економіки в читальній залі коледжу відбулася зустріч студентів з начальником відділу економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Лубенської міської ради Хакало І.В. та державним реєстратором сектору державної реєстрації Лубенської РДА Сергієнко Ю.М.

Мета заходу – це розширення економічного світогляду студентів, поглиблення знань з економіки, а сама тематика зустрічі була пов’язана з навчальним процесом.

 

У своєму виступі Ірина Василівна повідомила студентам, що у нашому місті працює 26 підприємств різних галузей, також виділила п’ятірку кращих. Провідні спеціалісти економічного напрямку беруть участь у різноманітних програмах, проектах. Це приємно чути, адже на кожному підприємстві працюють наші випускники.

Юлія Миколаївна підготувала присутнім цікаву презентацію на тему «Крок за кроком до підприємництва». Вона у своєму виступі зазначила, що підприємництво – це рушійна сила економіки,  саме підприємницька діяльність не йде на спад, а розвивається і є мотивом для професійної самореалізації, що надасть можливість здобути самостійність у майбутньому, отримати фінансову незалежність та добробут.

Алла Литовченко,

викладач економічних дисциплін

Фестиваль «Економічний ярмарок»

Друк
PDF

  

30 жовтня у читальній залі нашого коледжу відбувся фестиваль-конкурс «Економічний ярмарок», в якому взяли участь студенти 3 курсу. Вони представляли різні країни світу, презентуючи їх традиційні страви, предмети побуту, одяг. Креативним організатором цієї події стала викладач коледжу, заступник директора з виховної роботи Богдан Вікторія Сергіївна.

З традиціями японської кухні нас ознайомили студенти 30 групи, Республіку Польща на ярмарку представили учасники 31 групи, а  39 група відтворила національний колорит грузинської кухні, українські страви презентували студенти 32 групи, з особливостями американської культури знайомили студенти 37 групи.

     

Кожна група відповідально та творчо підготувалася до участі в ярмарку та самої презентації. Було дуже цікаво подивитися на декор, який обрали студенти для більш яскравого вираження своєї країни, а також костюми та, звичайно, розмаїття страв. Кожна група дуже гарно проявила себе, тому обрати переможця було важко. Попри все, перше місце отримала 32 група, яка показала свій український дух. Але інші групи також не зосталися без уваги і були нагороджені у наступних номінаціях: «Національний колорит», «Підприємливість», «Креативність», «Сервіс-клас».

Катерина Сацька,

студентка 31 групи

Зустріч активістів органів студентського самоврядування Полтавської області

Друк
PDF

  

Студентство як складова частина молоді, становить собою окрему соціальну групу, що характеризує особливий спосіб життя, умови навчання і побуту. Студентське самоврядування – це добровільне об’єднання студентів, яке самостійно та під свою відповідальність вирішує питання, які стосуються інтересів та життя студентства. А навчитися працювати у команді задля створення цікавих і незабутніх років навчання є його головною метою.

  

 30 жовтня у Полтавській державній аграрній академії відбулася зустріч активістів органів студентського самоврядування Полтавської області. Учасники мали змогу отримати інформацію про те, як працювати у напрямку організації та проведення заходів для студентської молоді. На зустрічі виступали з доповідями провідні молодіжні об’єднання, які розповідали про те, як створити команду, як мотивувати студентів до праці. Олена Миколаївна Бабенко, представник міської ради, розповіла, як знайти підтримку влади та жителів міста, а представник академії говорила про права студентів і студентського самоврядування, зокрема про ст.40 ЗУ «Про вищу освіту».

Ми насичено, продуктивно та з користю провели час.

 

Яна Запорожець,

студентка 20/22 групи

7-й День молодого спеціаліста «Cам собі BOSS»

Друк
PDF

  

31 жовтня в рамках міжнародної виставки ефективних рішень для агробізнесу «АгроКомплекс 2019» відбувся захід для студентів, на якому були присутні і студенти Лубенського фінансово-економічного коледжу ПДАА.

   

З вітальним словом звернулися до студентів Сергій Висоцький, директор агропромислових виставок ТОВ «Київський міжнародний ярмарок», Алла Чайковська, завідувач науково-методичного кабінету безперервного розвитку та освіти дорослих НМЦ «Агроосвіта» та Анатолій Циркун, менеджер проекту Агрокебети.

 

Під час заходу студенти ознайомилися з міжнародними програмами практики, про які розповіла заступник директора Агенції «Goodwill» Лариса Левківська. Керівник проектів AgroPortal.ua Іванна Панасюк поспілкувалася зі студентами з приводу того, як конкурс «Краща аграрна практика» допоможе їм реалізувати свої мрії.

Також програма заходу включала:

·                   лекторій «Я – молодий підприємець», де виступали молоді керівники компаній – експонентів, ділилися секретами формування успішної кар’єри та мотивації  для студентів, як стати власниками бізнесу;

·                   ярмарок вакансій;

·                   відвідування виставкової експозиції.

Як результат, студенти зрозуміли, що аграрна сфера є перспективною і постійно розвивається, а досягти успіху просто – потрібно плідно навчатися, визначити ціль і рухатися в її напрямку.

 

Вікторія Богдан,

заступник директора з виховної роботи

Засідання круглого столу

Друк
PDF

              17 жовтня студенти 21 групи Лубенського фінансово-економічного коледжу ПДАА у приміщенні Лубенського краєзнавчого музею ім. Гната Яковича Стеллецького зібралися на засіданні круглого столу. Темою обговорення було вшанування пам'яті людини, яка прославила не тільки наш край, а і всю Україну – Зайкевича Анастасія Єгоровича.

Гостями на засіданні були люди, які у своїй науковій діяльності неодноразово зверталися до його творів: Віктор Виргунов – лауреат літературно-мистецької премії ім.Малика, Віктор Самородов - доцент Полтавської державної аграрної академії, Людмила Глущенко – кандидат біологічних наук, депутат Лубенської міської ради, краєзнавець – Іван Кириченко, вчитель історії ЗОШ №7 – Олександр Карпенко, Тетяна Грищенко – голова ради молодих вчених академії.

 

Під час виступів гостей ми дізналися, що А. Зайкевич - український агроном, один з перших організаторів сільськогосподарської дослідної справи, з 1884 року професор Харківського університету, за його участю було організовано Полтавське і Солоницьке дослідницькі поля, Лубенську дослідну станцію лікарських рослин.

Увага вченого була звернена до агротехніки, селекції та насінництва цукрових буряків, підбору кращих сортів зернових, соняшника та картоплі. Ним здійснена акліматизація одного з найрентабельніших нині сортів гібридної «Люцерни Зайкевича». Записував народні пісні для М.Лисенка, пропагував творчість Т.Шевченка. Досліджував гончарні промисли, був співзасновником Миргородського керамічного технікуму.

Студентам сподобалося засідання, ми дізналися багато нового та корисного.

 

Влада Ковтун,

Анастасія Даценко,

студентки 21 групи

Екскурсія до Лубенської філії Полтавського обласного центру зайнятості

Друк
PDF

10 жовтня в рамках вивчення дисципліни «Біржова діяльність» студенти 39 групи  разом з викладачем Литовченко А.Г. відвідали Лубенську філію  Полтавського обласного центру зайнятості.

Провідний фахівець з професійної орієнтації  Вікторія Василівна Омарова  ознайомила присутніх з роботою центру, про її особливості та специфіку.

  

У форматі діалогу говорили про актуальні потреби сучасного ринку праці, перспективах розвитку ринку професій, правовим статусом безробітних.

Студенти мали змогу разом з Вікторією Василівною здійснити пошук вакансій, скориставшись спеціальною програмою,  яка швидко надає інформацію, що сприяє в пошуку роботи.

 Головне , у кожного студента вселилася віра і надія, що обрана ними спеціальність актуальна на ринку праці.

А ще, така зустріч, це налагодження тісної співпраці і має надзвичайно важливе значення ефективного працевлаштування випускників.

                                                                                 Дарина Носенко,

 студентка 39 групи

 

 

Цікава та корисна екскурсія до Полтави

Друк
PDF

      16.10.2019 року нам, студентам першого та другого курсу Лубенського фінансово-економічного коледжу Полтавської державної аграрної академії, випала чудова нагода поїхати до міста Полтави, відвідати історичні перлини Полтавщини: Музей важкої бомбардувальної авіації, Музей-садибу Івана Котляревського, побачити театральну виставу “Сватання на Гончарівці” у театрі ім. М.В. Гоголя.

О восьмій ранку ми зі студентами та викладачами зустрілись біля автобуса, яким мали здійснити подорож. Автобус приємно здивував комфортом для поїздки.

   

Дорога до обласного центру була цікавою та змістовною, викладачі зробили для нас міні-вікторину із загадками, сенс був у тому, що за правильну відповідь на запитання ми отримували приз. Нам було дуже цікаво і весело брати учать, а найбільше - отримувати призи.

Прибувши до Полтави, першочергово ми відвідали Музей важкої бомбардувальної авіації, де побачили величаві літаки-експонати. Вразила не тільки екскурсія, а й вільний доступ до таких літальних апаратів, як Ан-2 Кукурузник та Ту-134 Буратіно. Цікаво та незвичайно було побувати за штурвалом цих апаратів. Насправді могутні та по-своєму прекрасні літальні апарати, що несли на своїх бортах смертоносну зброю, носили такі ласкаві назви Буратіно, Кукурузник, Олександр Молодший тощо. Екскурсія всім сподобалась, ми гарно пофотографувались та отримали позитивні емоції.

   

Відвідавши Музей-садибу Івана Котляревського, ми не лише на власні очі побачили, як жив великий письменник, а й весело та пізнавально провели час. Чудовими були фото біля знаменитої Полтавської альтанки, поряд з музеєм.

Далі за планом екскурсії були відвідини театру ім. Гоголя, куди ми прибули о 18.50. Багато з нас вперше відвідував театр, а отже, отримав нові незрівнянні емоції.

Коли почалась вистава, ми були захоплені грою акторів, уважно слухали та слідкували за подіями. Коли на сцену вийшов Стецько, зрозуміли, що сумно нам точно не буде: глядачі реготали в один голос. Вистава нам дуже сподобалась, і ми навіть дорогою додому обговорювали деякі сцени.

По дорозі додому екскурсанти поділились на тих, хто відпочиває, і тих, то веселиться. «Гальорка» реготала та проводила весело час, обговорюючи події захопливого дня, більш емоційні екскурсанти втомлено слухали музику або дрімали.

Пізно ввечері, втомлені та щасливі від вдало проведеного часу, ми повернулись у рідне місто Лубни, де спокійно розійшлися по своїх домівках, подякувавши водієві та викладачам за гарну дорогу і змістовну поїздку.

Враження про цей день залишились тільки позитивні, думаю, що всі отримали задоволення від цієї подорожі, знайшли нових друзів та просто змістовно і корисно провели час.

 

Мирослав Супрун,

студент 12 групи

«День кар’єри» в коледжі

Друк
PDF

 

Важливим завданням сучасного ринку праці є підвищення рівня зайнятості молоді та випускників вищих навчальних закладів. Це провідний фактор зростання навчального та кадрового потенціалу національної економічної освіти. Невід’ємною складовою освітнього процесу у закладах вищої освіти є професійно-орієнтаційна робота. Саме вона охоплює комплекс заходів, спрямованих на розширення знань про види трудової діяльності та вимоги до працівників різних спеціальностей. Професійна орієнтація є чинником, що забезпечує успішне трудове життя. Дізнаючись про професії, людина краще розуміє їх зміст та кінцеве призначення, починає адаптуватися до поведінки на ринку праці.

Саме з цією метою на базі нашого коледжу 16 жовтня було проведено міський проінмормаційний масовий захід «День кар’єри», організований фахівцями Лубенського міськрайонного центру зайнятості населення. Учасниками заходу стали запрошені учні випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Лубни. Вони мали змогу отримати багато корисної інформації щодо вибору подальшої освітньої та професійної діяльності.

   

З вітальним словом до учасників заходу звернулася заступник директора коледжу з навчальної роботи Джура Валентина Василівна. Вона ознайомила присутніх з навчальним закладом, який нещодавно відзначив свій 75-річний ювілей, та побажала випускникам ЗОШ займати активну життєву позицію у виборі трудової діяльності та побудові успішної професійної кар’єри.

 

З цікавістю та позитивними емоціями присутні переглянули презентації всіх спеціальностей, за якими у коледжі готують фахівців фінансово-економічного напрямку. Їх представили провідні викладачі спеціальних дисциплін:

-                     спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування» -  викладач обліково-фінансових дисциплін Кочерга Тетяна Іванівна;

-                     спеціальність «Облік і оподаткування» - викладач обліково-економічних  дисциплін Слєпцова Наталія Василівна;

-                     спеціальність «Економіка» - викладач економічних дисциплін Ісаєнко Володимир Володимирович;

-                     спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» викладач комерційних дисциплін Пономаренко Вікторія Олександрівна.

 

   

    До складу агітаційної бригади ввійшли не лише викладачі, а й студенти. Яскраві та запальні номери продемонстрували учасники художньої самодіяльності  коледжу:  Ахмадзянов  Денис – студент 12 групи,  учасниці ансамблю  «Діамант»  та  ансамблю  ложкарів  коледжу. Ведучою заходу була творча та ініціативна студентка 21 групи спеціальності «Облік і оподаткування» Ковтун Влада; за звукорежисерським пультом працював студент 31 групи  Німич  Іван.

   

Допомогу у організації заходу надали викладачі коледжу: Кочура Лариса Віталіївна, Мойсеєнко Валентина Юріївна, Литвиненко Світлана Володимирівна.  Відповідальною за  проведення  заходу  було призначено зав. навчально-методичного кабінету Пшеничну Юлію Сергіївну.

Роботу студентів-учасників агітаційної бригади організували заступник директора коледжу з виховної роботи  Богдан Вікторія Сергіївна та керівник художньої самодіяльності Кочубей Світлана Василівна.

Серед присутніх було розповсюджено роздаткові матеріали інформаційного та рекламно-агітаційного характеру щодо питань подальшого навчання та працевлаштування.

Дякуємо за співпрацю з Лубенським міськрайонним центром зайнятості, а майбутніх випускників ЗОШ запрошуємо до нас на навчання.

Двері нашого коледжу відкриті для Вас завжди!!!

 

 

Завідувач навчально-методичного кабінету

 

Юлія Пшенична

Полтавська обл., м. Лубни,

вул. Я. Мудрого, 23/1

 

 

(05361) 77-535 - директор
(05361) 72-600 - приймальня
(05361) 72-605 - бухгалтерія
(05361) 71-870 - гуртожиток

 

Lubnуfekpdaa@gmail.com