• Навчання за освітньо-професійною програмою: "Облік і оподаткування"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Фінанси, банківська справа та страхування"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"

  • Навчання за освітньо-професійною програмою: "Економіка"

Останні новини

Це свято щорічно відзначають майже 50 років

Друк
PDF

 

10 листопада в світі відзначається професійне свято бухгалтерів -Міжнародний день бухгалтера. Цей день святкують в багатьох країнах світу за винятком деяких країн пострадянського простору. Зокрема, в Україні День бухгалтера святкують влітку - 16 липня.

Історія свята

Міжнародний день бухгалтера, або Міжнародний день бухгалтерії було впроваджено 1972 року під назвою День бухгалтерської кар’єри. 1976 року цю назву замінили сучасною. 

Дата святкування була обрана через те, що саме 10 листопада 1494 року венеційський математик Луки Пачолі видав книгу «Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita» («Все про арифметику, геометрію і пропорції»). В ній поміж іншого містився докладний опис бухгалтерських ордерів, системи щоденного зведення дебету і кредиту, обліку активів, пасивів, капіталу тощо. Завдяки цій книзі Луку Пачолі прозвали «батьком бухгалтерії».

 

Щодо участі у ХХІІ Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика

Друк
PDF

 

На виконання Указу Президента України від 09 листопада 2007 року №1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з Української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року №168, зареєстрованого в Міністерстві юстиції Украни 15 липня 2008 року № 643/15334 (далі – Положення), з метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді у 2021/2022 навчальному році, у День української писемності та мови 9 листопада традиційно розпочинається Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика у якому взяли участь студенти коледжу. Знавці української мови змагалися у своїх знаннях. У першому турі найбільшу кількість балів набрала студентка другого курсу 29 групи Лисенко Марічка, яка отримала можливість проявити свої знання на обласному рівні.

 

викладач коледжу Юлія Хорошковата

9 листопада – День української писемності та мови

Друк
PDF

 

Дев’ятого листопада щороку відзначають День української мови та писемності. Також цього дня вшановують пам'ять преподобного Нестора-Літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.

До трансляції ХХІ Радіодиктанту національної єдності традиційно долучилися здобувачі освіти, педагогічні працівники, працівники коледжу та всі бажаючі перевірити свою грамотність. Цього року радіодиктант читав український письменник Юрій Андрухович, який власне і написав даний текст. Щоб перевірити грамотність написані диктанти учасники конференції у вигляді фото чи сканованої роботи відправляли на електронну скриньку rd@ukr.radio.

  

День української писемності та мови відзначився важливими подіями для освітнього закладу ВСП «Лубенський-фінансово економічний фаховий коледж ПДАУ». Студенти та викладачі коледжу зацікавлено провели цей день, адже – це свято кожного українця.


 

викладач української мови Юлія Хорошковата

методист коледжу Катерина Кухта

 

Наукова діяльність набирає обертів

Друк
PDF

 

Наукова діяльність – інтелектуальна творча діяльність, спрямована на одержання і використання нових знань. Основними її формами є фундаментальні та прикладні наукові дослідження (Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність»).

 

Наукова діяльність у Відокремленому структурному підрозділі «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету» є невід'ємною складовою освітньої діяльності і здійснюється з метою інтеграції наукової, навчальної і виробничої діяльності в системі фахової перед вищої освіти.

04 листопада 2021 р відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасного бізнесу: обліково-фінансовий та управлінський аспекти».

Серед навчальних закладів, які брали  участь у конференції Відокремлений структурний підрозділ «Охтирський фаховий коледж Сумського національного аграрного університету», Полтавський державний аграрний університет, Рогатинський фаховий агарний коледж, Сторожинецький лісовий фаховий коледж, Харківський державний професійно-педагогічний коледж імені В.І. Вернадського, Відокремлений структурний підрозділ «Хорольський агропромисловий фаховий коледж Полтавського державного агарного університету», Чернігівський кооперативний фаховий коледж Чернігівської облспоживспілки.Висловлюємо вдячність колегам та здобувачам освіти та сподіваємося й надалі підтримувати партнерські відносини та співпрацювати.

Бібліотечний рух на Лубенщині: бібліотеки навчальних закладів

Друк
PDF

 

27 жовтня до Відокремленого структурного підрозділу «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету» завітали гості – пошуковий загін «Зерно просвіти» Лубенської ЗШ I-III ступенів № 1 в складі Ющенко К., Козаченко А., та Остапець А., учениць 11 та 7 класів на чолі з керівником Шуляк С. М., вчителем зарубіжної літератури.

  

Досліджуючи «Бібліотечний рух на Лубенщині: бібліотеки навчальних закладів», пошуковці зустрілися й поспілкувалися з бібліотекарем Ровною І. В., яка розповіла про історію бібліотеки та її головний скарб – книги. А викладач історії Бибик Ю. А. ознайомив юних дослідників з насиченою та цікавою експозицією музею.

Безкоштовна бізнес-освіта для ПТО

Друк
PDF

 

Безкоштовна бізнес-освіта для ПТО

Мрієте про власний бізнес, але не знаєте з чого почати?

Хочете здобути бізнес-освіту, але не вистачає грошей?

Методики викладання економіки нудні та нецікаві?

Тоді проєкт «Бізнес-освіта для ПТО» - саме для Вас!

В рамках проєкту ми проведемо комплексне навчання підприємництву:

       Навчимо генерувати бізнес-ідеї;

       Створювати продукти, які “продають себе самі”;

       Розповімо, як створити прибуткову бізнес-модель;

       Систематизувати стартап після запуску.

       Підкажемо де взяти кошти на реалізацію вашої ідеї.

А ще – забезпечимо консультативний супровід.

Ми використовуємо перевірені на практиці навчальні програми, які зарекомендували себе в

Україні та світі. 

Участь у навчанні підприємництву можуть взяти представники Одеської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Черкаської, Полтавської, Харківської областей:

-  учні закладів ПТО та студенти закладів ФПО (без обмежень по віку),

-  педпрацівники закладів ПТО та ФПО (без обмежень по віку),

-  молоді (до 35 років) мешканці громад (крім обласних центрів).

Крокуйте до своєї мрії - зареєструйтесь для участі у навчанні на сайті

https://vrc.rv.ua/case_study/business4pto/     до 31 жовтня 2021 року.

Навчальний курс відбудеться у листопаді 2021 - січні 2022 ОНЛАЙН під супроводом сертифікованих тренерів, за методиками Міжнародної організації праці (BIZUP та SIYB), які застосовуються у більше 130 країнах світу та довели свою ефективність. Тренери Волинського Ресурсного Центру, які проведуть навчання, працюють з діючими бізнесами та володіють актуальними знаннями про потреби українських підприємців.

Умови участі

 

Заходи проєкту безкоштовні для учасників, що стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics

 

Всесвітній день бібліотек

Друк
PDF

                 Традиційно, в останній день вересня, відзначається Всеукраїнський  день  бібліотек.

  Адже, бібліотека- це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.

  

 У наш час прийнято  вважати,  що  бібліотека  та паперові книги-застаріле явище. Факти доводять протилежне, бо в сучасному світі бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, її функції стають дещо ширшими, адже там проводять виставки, історичні вернісажі, віртуальні гостини, інформаційні години. Нові технології стрімко впливають на соціальне та культурне життя відвідувачів, а це, в свою чергу, не може не позначитись на функціонуванні бібліотеки. При цьому книги не відходять на другий  план,  залишаючись класичним джерелом інформації.

   Працівники бібліотеки завжди створюють особливу атмосферу, яка єднає однодумців, надихає до праці, допомагає знайти потрібну інформацію та поринути у світ книг.

 

Інна Крівченко, бібліотекар коледжу

80-та річниця трагедії Бабиного Яру

Друк
PDF

  

29-30 вересня виповнюється 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.

Масові розстріли тривали 5 днів, з 29 вересня до 3 жовтня 1941 року. Потім, протягом двох років окупації у Бабиному Ярі розстрілювали та ховали інших жертв гітлерівського терору – українських націоналістів, ромів та радянських військовополонених. Відомо, що свою смерть в урочищі знайшли не тільки євреї.

  

       Тут було розстріляно п’ять ромських таборів, щонайменше 621 учасник націоналістичного руху, в тому числі Олена Теліга. За різними публікаціями в Бабиному яру було вбито від 70 до 150 тисяч чол. З них біля 70 тисяч євреїв. Про ці події завжди будуть нагадувати пам'ятники та пам’ятні знаки розташовані у Бабиному Яру.

  

До вшанування жертв Бабиного Яру та 80-ї річниці трагедії у ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж ПДАУ» була проведена тематична інформаційна година. Викладачі надали студентам  багато фактичного матеріалу про розстріли невинних людей. Також презентували архівні світлини, які були зроблені протягом 1941-1943 рр. Студенти мали можливість переглянути змонтовані архівні відео українського режисера Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст» про історію масових розстрілів у Києві. Наприкінці  відбулося обговорення отриманої інформації. 

 

Юрій Бибик, викладач коледжу

Юлія Хорошковата, викладач коледжу

Тиждень обліково-фінансових дисциплін

Друк
PDF

 

 Педагогічні працівники нашого навчального закладу створюють приємну атмосферу і для навчання, і для формування гармонійно розвиненої творчої особистості. Тому, традиційно, викладачі циклової комісії і студенти коледжу з 13 по 17 вересня 2021 провели  тиждень обліково-фінансових дисциплін. Кожен день був насичений заходами.

Відкрила тиждень виховна година для студентів І курсу «Моя професія сучасна і престижна». Нові грані професій бухгалтера і фінансиста представили студенти третього курсу. Вони розповіли про історію виникнення цих спеціальностей і перспективи працевлаштування за обраною професією у сучасному світі.

 

 

 

Свій рівень ерудованості, освіченості і спеціальних знань продемонстрували студенти ІІІ курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» у інтелектуальній грі «Що? Де? Коли». Гравці повинні мати широкий світогляд і цікавитися досягненнями сучасного суспільства. Для них важливо вміти швидко, оригінально думати. Питання для гри підготували викладачі, студенти і випускники коледжу. Питання містили всі необхідні факти і натяки для відповіді. Фінансисти показали високий рівень спеціальних знань, здатність логічно мислити і орієнтуватися у ситуації. Присутні на грі глядачі активно підтримували знавців, переживали за них. Музичну паузу провели студентки І курсу привітавши присутніх сучасними піснями. Перемога заслужено дісталася знавцям.

 

   

  

Навчання у коледжі цікаве, веселе і захопливе. Особливо, якщо воно проходить у вигляді новинки цього навчального року – квесту «Кращий по професії». Квест вирішили провести на подвір’ї коледжу, гарний настрій підтримували сонячна погода та музичний супровід.  У грі прийняли участь дві команди до складу яких увійшли студенти третього курсу спеціальності «Облік і оподаткування».

Викладачі циклової комісії ретельно продумали маршрут вигадали цікаві етапи з неординарними завданнями на обліково-фінансову тематику.  Студенти виконували завдання і переходили до наступної станції. Команди енергійно і дуже завзято переміщувались між станціями квесту, яких було вісім. Виконуючи цікаві завдання, учасники квесту демонстрували свої знання, вміння, кмітливість, швидкість реакції та уміння працювати у команді. Команди вдало виконали всі завдання, показали високий рівень підготовки, кмітливість та спритність.

 

 

 

Свої сподівання щодо майбутньої професії представили студенти другого курсу у конкурсі на кращий відеоролик «Робота моєї мрії!». Переможцями стали студенти 21 групи.

 

 

Тиждень був насичений подіями і враженнями. Переможці отримали грамоти і призи.

 

 

150-річчя від дня народження Василя Стефаника

Друк
PDF

 

З нагоди 150-річчя від дня народження Василя Стефаника 20 вересня 2021 року у ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж ПДАУ» зі студентами першого та другого курсу була проведена година спілкування «Василь Стефаник: сила справжнього таланту». Викладач української мови та літератури Юлія Хорошковата розповіла про творчість та унікальний талант відомого новеліста Василя Стефаника. Студенти мали змогу переглянути тематичну презентацію, обговорити цікаві факти біографії та згадати творчість письменника. Також здійснили віртуальну екскурсію до  літературно-меморіальний музей Василя Стефаника в с. Русові де народився видатний митець українського слова.

   

Психологічні новели письменника вражають своєю реалістичністю та глибиною відображення людських почуттів, що й сьогодні є актуальними для обговорення.

 

Юлія Хорошковата, викладач коледжу

Полтавська обл., м. Лубни,

вул. Я. Мудрого, 23/1

 

 

(05361) 77-535 - директор
(05361) 72-600 - приймальня
(05361) 72-605 - бухгалтерія
(05361) 71-870 - гуртожиток

 

lubnyfekpdaa@gmail.com